Zmień wielkość liter
Wersja kontrastowa

 

Firma Citizen Machinery Co. Ltd jest jednym z wiodących producentów automatów wzdłużnych na świecie. Asortyment firmy obejmuje automaty do obróbki detali od 1 do 38 mm. Na skutek fuzji z Miyano Machinery w 2011 roku oferta firmy wzbogaciła się o automaty tokarskie do obróbki z pręta od średnicy 42 mm do 64 mm, tym samym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom większej grupy klientów.

Firma Citizen wywodzi się z koncernu Boley powstałego w 1870 roku w Esslingen w Niemczech. Koncern tez zyskał znakomitą reputację jako producent obrabiarek automatycznych. Powstanie 60 lat później firmy Citizen Watch Co. Ltd zaowocowało pracami nad stworzeniem obrabiarki na własne potrzeby do produkcji zegarków.

Do dziś produkcja zegarków stanowi ponad połowę przychodu koncernowi Citizen Holding. Na drugim miejscu plasuje się produkcja sprzętu elektronicznego, a na trzecim obrabiarki CNC.

Citizen oraz Miyano posiada fabryki w Japonii, Tajlandii oraz w Filipinach, automaty te wykorzystywane są w wielu przemysłach, a przede wszystkim w samochodowym, medycznym, IT przy produkcji zegarków oraz elementów hydraulicznych.

 

 

 

 

Kalkulator najmu