Zmień wielkość liter
Wersja kontrastowa

Metal Team, lider w branży obróbki skrawaniem

Metal Team jest jednym z czołowych dostawców kompleksowych rozwiązań dla branży obróbki skrawaniem w Polsce. Jest firmą rodzinną, założoną w 1996r. w Rzeszowie, która od początku swojego istnienia zajmuje się sprzedażą obrabiarek numerycznych. Na przestrzeni 20 lat zakres działalności firmy znacząco się rozszerzył i obecnie obejmuje kompletne wsparcie techniczne, technologiczne, serwisowe i szkoleniowe w zakresie sprzedawanych maszyn, projektowanych i produkowanych systemów mocujących oraz opracowywanych i dostarczanych rozwiązań automatyzacji procesów obróbki skrawaniem.

Obrabiarki

mazakbrotherokamotocitizen

Systemy mocujące

Automatyzacja

W skład oferowanych przez firmę Metal Team urządzeń wchodzi szeroki zakres obrabiarek sterowanych numerycznie m.in: obrabiarki CNC, automaty tokarskie, frezarki CNC. Od ponad 20 lat Metal Team reprezentuje w Polsce renomowanego japońskiego producenta obrabiarek CNC – firmę Yamazaki Mazak Corporation. W ofercie firmy znajdują się także najwyższej klasy automaty wzdłużne marki Citizen, automaty tokarskie Miyano, centra do wiercenia i gwintowania Brother oraz szlifierki Okamoto. Ponadto Metal Team dostarcza całą gamę urządzeń uzupełniających takich jak podajniki pręta, transportery wiórów czy elementy automatyzacji.

Wśród klientów Metal Team znajdują się firmy z branży samochodowej, lotniczej, energetycznej, budowlanej, maszynowej, medycznej, stoczniowej, elektronicznej i innych. Zakres zastosowań naszych rozwiązań stale się powiększa i możemy pochwalić się wieloma instalacjami referencyjnymi. 

 

Potwierdzeniem wysokiego poziomu naszych usług i produktów są liczne nagrody, np. obecność w Rankingu 2019 Forum Firm Rodzinnych, Symbol 2019, Orły Wprost 2019, Diamenty Forbesa 2016, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2014, Gazele Biznesu 2014, Rynkowy Lider Innowacji 2012.

    

Zaplecze techniczne na światowym poziomie

W Centrum Technologicznym Metal Team w Wanatach k/Częstochowy prowadzimy działalność produkcyjną, jak również prezentujemy nasze rozwiązania technologiczne. Dysponujemy powierzchnią 4’170 m2 hali, z czego 360 m2 przeznaczone jest na potrzeby ekspozycji, odbiorów wstępnych sprzedawanych maszyn oraz szkoleń lub eventów organizowanych samodzielnie lub we współpracy z naszymi partnerami. Część produkcyjna jest wyposażona w 20 nowoczesnych obrabiarek CNC (Mazak, Brother), które pełnią również rolę referencyjną oraz umożliwiają przeprowadzenie testów technologicznych. Dokładamy wszelkich starań, aby w sposób ciągły unowocześniać i rozbudowywać nasz park maszynowy, w związku z czym przeciętny wiek naszych maszyn nie przekracza 3 lat.

 

Jakość naszych usług i produktów zapewnia implementacja systemu zarządzania zgodnego z AS 9100:2016 (lotnictwo, astronautyka i obronność) opartego na ISO 9001:2015. Posiadamy certyfikację Lloyd’s  Register Quality Assurance (LRQA). Nadzór nad jakością na każdym etapie projektu jest naszym standardem, co skutkuje wysokim poziomem satysfakcji naszych klientów.

 

Kompleksowe usługi i doradztwo

Podstawą działalności firmy Metal Team jest młoda, wykwalifikowana kadra zarządzana przez specjalistów dysponujących wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania z dziedziny obróbki skrawaniem. Podejmujemy z sukcesem wyzwania opracowania „pod klucz” kompletnych projektów obróbki obejmujących optymalny dobór obrabiarek sterowanych numerycznie, ich wyposażenia, ewentualne modyfikacje, łącznie z zaprojektowaniem i dostawą systemów mocujących, dostawą maszyn i urządzeń dodatkowych (jak np. podajniki dla tokarek lub obrabiarek CNC, roboty przemysłowe, itd.), a także stworzeniem odpowiednich programów i przeszkoleniem personelu.

"Poczucie bezpieczeństwa naszych Klientów jest gwarantem sukcesu naszej firmy"
 

Andrzej Janicki. Założyciel i Prezes firmy Metal Team

 

Priorytetem firmy Metal Team jest satysfakcja naszych klientów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas projekty i świadczone usługi wsparcia technicznego optymalizowały pracę w ich firmach. Chcemy, by współpraca z nami dawała naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa przy podejmowaniu wyzwań związanych technologią obróbki skrawaniem.

22
Lata doświadczenia
1800
Sprzedanych maszyn
1500
Klientów
100
Osób w zespole